مانده ام از اینهمه مسخ شدن . در تعجبم که کدامین شراب اینگونه مخمورمان کرده است ؟ حیرانم که مرا ، که تورا ، که مارا چه می شود ؟ به کجا چنین شتابان در حال سقوطیم ؟ به قعر کدام مغاک ؟ مات مانده ام که چطور تبدیل شده ایم به کسانی که بیرون گود نشسته اند و فقط داد و فغان راه می اندازند . مثل کسی که می بیند انسانی غرق می شود ولی حتی حاضر نیست پایش را برای نجات او کمی تر کند . ما را چه می شود . خسته شده ایم ؟ از آنهمه مرده باد و زنده بادی که گفتیم و آخر هیچ !

دیروز که سیوند را زیر آب کردند چه کردیم جز کمی آه و فغان و امروز که می نویسیم و مویه می کنیم از خزر که به باد فنا می رود ، مگر راه به جایی خواهیم برد؟ که آیا اهمیتش برایمان جز دستمایه نوشتن پستی یا چاپ مقاله ای بیشتر است ؟ آنهم دو سه روزی که بگذرد فراموش می شود . از خاطره ها میرود که زمانی بوده است .حتی نوشتن از ان هم دمُده می شود .انگار که هیچ وقت نداشتیمش . مگر در زمان داشتنش برایش چه کردیم که حالا در از سوگ دست دادنش اینگونه نالانیم ؟

این شعر را فردوسی گفته بود آیا :

دریغ است ایران که ویران شود

کنام پلنگان و شیران شود

کجاست تا برخیزد و آنچه را که حتی به مخیله اش نمی رسید ،اکنون ببیند .

.

مانده ام از اینهمه مسخ شدن ...

/ 19 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تولتک

فکر کنم چیزی که خیلی از ما نداریم آگاهی ست. ولی من به هرحال امیدوارم. امیدوارم که راه رفته ی پدرانمان را نرویم. و آنقدر آگاهی داشته باشیم که اشتباهات آنها را جبران کنیم. غم رفتنی ست. شکست ها جزیی از سرنوشت جمعی یا فردی هستند ولی نقطه ی پایان نیستند. موفق باشی

آناهیتا

ههههيييييييييييييييييييييييييی هزار بار بار هم بگم هييييييييييييييييييييی باز هم کمه چون حرف حق تلخ جوابی غیر از این نداره

هانی

اين جماعت ... !!؟ چه می دانيم ...!!!!

ترانه

من خیلی وقت بود به دریای خزر فکر نکرده بودم... پس علاوه بر چیزهای دیگه باید نگران اون هم بود؟ پس بزارمش توی لیستم....داریم یکی یکی همه مشکلات دنیا رو حل میکنیم.

شاه رخ

عادت کرديم توی اين همه سال

امير

مرديم از بس حرف زديم

سيدو

چشم ما قسم می خوريم که ديگر کامنتهای شبه برانگيزناک نگذاريم .

سيدو

می دونم خيلی مسخره ام . برم تا چن تا فحش ابدار و نوندار بهم ندادی .

سيدو

ميدونی عادله جوووووووووووونم ، يک و.قتايی يک چيزايی برايت اهميت داره و يک وقتايی ديگه برات نداره من الان تو همون موقعيت دومم . خوب بااب راست ميگم ، دروغ که نمی تونم بگم.

الهام

وای از اينهمه مسخ شدن...................