بازی سیزده !

سیزده به در امسال در جوار خانواده پدری گذشت . در یک منطقه زیبا در ارتفاعات کوههای البرز به نام چلچلیان . زیر درختان هزار ساله ارس و چاشنی رگبار بهاری .

.

شب سرکی به اینجا زدم واوه این را دیدم . http://azmarg.blogfa.com//

پندار عزیزم که همیشه به من لطف دارد مرا به بازی عجیب و جالبی دعوت کرده است . دلایل زیادی برای ننوشتن داشتم . اما به او گفتم می نویسم .برای اینکه برای خودم هم جالب است که بفهمم ایده آلم برای ازدواج چه کسی است !

.

خانواده ، فامیل و دوستانم مرا یک آدم مخالف ازدواج می دانند چون همیشه اندر مضرات ازدواج داد سخن رانده ام . مثل تمام آن چیزهایی که راجع به خودم معکوس نشان می دهم !

اما حقیقت این است که از نظر من چیزی در جهان مقدس تر از ازدواج وجود ندارد . و برایم عجیب است که چطور آدمها این همه اشتباه می کنند و به سخره اش می گیرند .

 

برای من مهم نیست که همسر آینده ام پولش از پارو بالا برود ، برایم سرویس برلیان بخرد یا عروسی در فلان هتل برگزار شود که چشم همه را کور کند یا نه .

من با کسی ازدواج خواهم کرد و خواهم ماند و از او بچه دار خواهم شد که بدانم با من صادق است . برایش اولین و آخرین باشم همانطور که او برای من خواهد بود .

اهل این مزخرفات که زن نصف مرد است و وظیفه اش آشپزی و بچه داری است نباشد .

کمی دیوانه باشد ! دنیا را آنقدرها جدی نگیرد .

کاملن بزرگ نشده باشد و نخواهد که خود را به زور داخل دنیای آدم بزرگها کند .

حرفهای روباه را فراموش نکند .

به عقاید تمام آدمها احترام بگذارد و نظرش را به دیگران تحمیل نکند . انسانها را دوست داشته باشد .

عقایدش همراه با هر نسیم این طرف و آن طرف نرود و با هر بادی نلرزد .

اهل هنر و کتاب خواندن باشد .

نهایت آرزویش داشتن زخرف دنیا نباشد .

خسیس نباشد .

سبزه و مومشکی و شوخ طبع و اهل سفر هم باشد . ( : دی )

.

چ.ن.: با این تفاصیل تا آخر عمرم هر سال سیزده به در باید سبزه گره بزنم !

.

پ.ن.: من از کسی دعوت نمی کنم . هر کس دوست دارد خودش بنویسد .

/ 15 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نرگس

جناب آقای سلام..این چه وضع ابراز علاقه است خب... اسمی ادرسی وبلاگی...ما بعنوان خانواده عروس باید بیایم تحقیق یا نه ؟؟؟:دی

محمد

چه موضوع جالبی! مشخصات دختر نسبتا رویایی من تو لینک زیر هست: http://tinyurl.com/3adsbe

مونیکا

اومدی و نسازی هوو جان.مگه این شوور تو شوور منم نیست؟کی گفته پولدار نباشه؟نه خداییش بی خیال ملاک اصلی شدی برداشتی ملاکهای رویایی نوشتی؟ خواهر من مرد خوب مرد مرده است[نیشخند]

آشیانه

سلام سال نو مبارک.چه خوبه که عقایدت رو بلند بلند میگی.با نطر نرکس هم موافقم[زبان]

چهار ستاره مانده به صبح

از خداشم باشه اون پسره‌ي چشم دراومده‌ي تا حالا نمي‌دونم كجا مونده. [چشمک]

خاطره

سلام بازی جالبیه خوشم آمد حیف که واسه من دیر شده[چشمک] اما میدونی چیه در مورد منم همه همین فکرو میکردن ...در واقع چون اکثر ایده ال های تو رو منم داشتم(میگم که ما شبیه هم فکر میکنیم) نمیگم به همش رسیدم چون امکان نداره اما کسی رو پیدا کردم که اکثر ایده ال های من رو داشت امیدوارم روزی تو هم نیمه گمشده ات رو پیدا کنی[ماچ][گل]

آلفو

عادله می گما... اگه اون آدم رو دادی ساختن و اندازت هم از آب در اومد... از دستت فرار نکنه...؟ نفرستیش کلاس شیرینی پزی و خیاطی!

جوراب پاره و انگشت ازاد

بامزه بود. ایده الاتم جالب بود و در عین حال دست یافتنی. گاهی من هم فکر می کنم همین قدر که زندگی کرده ام کافیست اما بع عکس تو کاملا از سر یاس است !