بد است که آدم تکلیفش با خودش روشن نباشد .نداند که دقیقن چه می خواهد .چه مرگش است . از چه چیز خوشش می آید . چه چیزی را دوست ندارد .یعنی زمانی فکر می کرده می داند اما یک روز که چشمهایش را باز می کند می بیند دیگر آن چیزهایی که برایش مهم و عزیز بوده نیست . دیگر درست نمی تواند تصمیم بگیرد چه بکند . این کش مکش بین بالغ و والد هم پیر آدم را در می آورد . بس که این دو موجود احمق و خودخواه هستند . هیچ کدام حاضر به سازش نیستند .داشتم چه می گفتم ؟ آها ... امان از این بلاتکلیفی . نمی دانم ممکن است بعد همه چیز درست شود ولی این لحظه فکرت درست کار نمی کند .ببینم اینهایی که اعضایشان را اهدا می کنند کمی از مغزشان را هدیه نمی دهند ؟ اگر هم بخواهند بفروشند حرفی نیست .فقط آن قسمتی که خالی شده ( یا از اول خالی بوده ) را پر کند کافی است . به شرط آنکه تقلب نکنند و بجای مخ ، کاه غالب نکنند که اوضاع از اینی که هست خراب تر شود !

.

اینها را دو روز پیش نوشته بودم . می خواستم بگذارمش اینجا .امروز اما جور دیگری است .امروز می نویسم :

خوب است که آدم بالاخره تکلیفش را با خودش معلوم کند .به خودش حالی کند که چه می خواهد .یعنی چشمهایش را بالاخره به روی واقعیت باز کند آنوقت همه چیز را با هم ببیند . تمامی چیزهای خوب و بد دنیا را .

دیروز چشمهایم باز شد ...

.

پ.ن. این ترانه دلکش امروز ورد زبانم است :

ز نسیم سحر خبر آمد

                       که سیاهی شب به سر آمد

تو که می زده ای چه نشستی

                                    که سپیده زد و سحر آمد

                                                                     به سوی بستان شو ...

 

/ 37 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
...

دزدکی از ديوار خونه ی فریبا پريدم تو حياطتون از پشت پنجره ی اتاقتون سرک کشيدم خوب حتمن منو می بخشيد. از کشف خودم خيلی هيجان زده ام.

عادله

سه نقطه جان يه يا الله می گفتی مادر دزدکی خوب نيستا !

ترانه

عادله جان. همون آجره اول سخته. ..میدونی من یک گل گلخونه ای هستم. از باد وسرما زیاد نمیدونم...و میترسم که امتحان کنم.

نرگس

عادله؟؟؟؟ تو که تکليف ات با خودت معلوم شد... حالا بيا تکليف منو معلوم کن تو بالاخره هم پيمان من هستی يا نه؟؟؟؟ اگر جواب شما منفی می باشد اين کامنتداني را ببنديد اگر مثبت می باشد به بخش بعدی برويد: . . . پس اين حرفا چيه تو کامنتدونی اميرانه؟؟؟؟هوم؟؟؟؟؟ اگر خيلی خشانت بالاست..زودتر بالا رفته و به روی خودتان نياوريد که اين بخش را خوانده ايد با تشکر امضا: هم پيمان سابق و نانچيکو زن شما

عادله

نرگس جانم من ؟ من کی توی کامنت دانی اميرانه چيزی نوشتم ؟ ها ؟ اشتباه ديدی . احتمالن اون مطلب رو گلناز نوشته .تو که خودت می دونی می خوام برات آستين بالا بزنم .

آشيانه

سلام به تاخير تولد وبلاگت مبارک

روهام

خدايا يکی بياد برای عمه من هم آستين بالا بزنه!!!! بعدشم به قول رئيس جمهور محبوب همه قلب‌های مظلوم و اينا شما هی تغييرات سيصد و شصت درجه ای چرا می کنی اخه... کبابم کردی.....

داستانک

آری سخت است سخت..

آناهيتا

عادله جان یااااااااااااا اله ما اومدیم ببخشیدا دزدکی حلالم کن خوب یک نظر که... خوشحالم که خوشحالی