عرض شود که این حقیر سال گذشته فتوبلاگی تاسیس نمود به نام شاهوار زیست که عمدتن شامل عکسهایی از جنگل ابر می شد که صد البته توسط شخص شخیص خودمان گرفته شده بود .لازم به ذکر است که شاهوار زیست نام یک گروه طبیعت گردی مستقر در شهرستان پرگهر شاهرود می باشد که بنده یکی از اعضای فعال آن می باشم !

چندی پیش به محمد گفتم که چنین وبلاگی دارم و او هم لطف نموده و در پست جدیدش لینکی هم به آنجا داده است .که البته مدتها از تاریخ آخرین به روز رسانی اش می گذرد . شاید بد نبود اگر کمی زودتر به فکر می افتادم برای معرفی شاهوار زیست و جنگل ابر تا دوستانی که مایل بودند برای دیدن این منطقه منحصر به فرد اقدام می کردند که در حال حاضر با وجود سردی هوا گمان نمی کنم مقدور باشد .

در هر حال دیدن عکسهای اقیانوس ابر خالی از لطف نیست .

.

پ.ن. متاسفانه حجم عکسها کمی بالاست ( راه کم کردن حجم عکس را بلد نیستم خوب ) و به احتمال زیادبه سختی باز خواهند شد .ولی لطفن حوصله به خرج دهید و از گفتن بد و بیراه خود داری فرمایید !

 

/ 25 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نيما يربکا

سلام دوستان عزیز گروه ادبی اردیبهشت آپ شد نظر یادتون نره در ضمن دوستانی که تمایل به لینکیدن دارن خبرمون کنن ( مدیریت وبلاگ )

امير

من قول ميدم بد و بيراه نگم

محمدرضا

سلام اتفاقاً تو بلاگ محیط زیستی سابقم بچه های شاهوار اومده بودن تبادل لینک هم داشتیم اما مدتهاست مطلب ننوشتن منم او بلاگو یه چن ماهه تعطیل کردم برای کم کردن حجم عکس در فتوشاپ از منوی editگزینهimage sizeو در نرم افزار ACDSeeگزینه resizeکار خاصی نداره نترس!

عادله

محمد رضا جان کم کردن حجم عکس رو از طريق فتو شاپ بلدم اما بازهم در اون حد مطلب پايين نمياد .در ضمن لطفن ادرس اون وبلاگت رو بده .

عادله

يک سوال حياتی : آيا می شود جلوی ورود و کامنت گذاشتن بعضی ! از افراد رو گرفت ؟

محمدرضا

نمی دونم می شه تو سرویس دهنده های ایرانی این کارو کرد یا نه اما تو بلاگر که من استفاده می کنم از طریق خدمات سایت هالوسکن خیلی راحت میشه جلوی کامنتهای خاص رو گرفت.درضمن آدرس بلاگ من موجود نیست چون میهن بلاگ نابودش کرد بعدآرشیوش رو جداگانه ای میلش کرد منم بالکل تعطیلش کردم... تو فتو شاپ می شه عکس رو در حد بند انگشت کوچیک کرد نمی دونم منظورت چیه؟!

عادله

منظورم کم کردن حجم عکسه بدون کوچک کردن اندازه و پايين اومدن کيفيت .

محمد

يك پاسخ حياتي: تو وردپرس مي‌شه مثلا ajorpare.wordpress.com يا اسم يا IP طرف را به عنوان اسپم معرفي كرد و طف هرچي كامنتبگذاره مي‌ره براي مديريت! بعدش تو acdsee بعد از تغييرات احتمالي تو عكس هنگام سيو كردن يه گزينه داره كه مي‌توني نسبت كيفيت به حجم را تنظيم كني! با فوتوشاپ مدتهاست كه كار نكردم اما يادمه مي تونستي با انتخاب نوع اتصال اينترنتي، حجم را كم يا زياد كني!

محمدرضا

به هر حال کوچک کردن باعث افت کیفیت می شه این رو توی فایل های mp3هم میشه دید.اما دوست پایینی راست می گه ها فتوشاپ بهصورت آنلاین یه همچین حالتی داشت که پیری و هزار درد یادم نیست! اینجاهم چت رومی شده با موضوع فتوشاپ وآنتی اسپم!