می گویند تخته نرد بازی شاهان است . در این رابطه جناب پدر می فرمایند :

شطرنج اختراع هندیها بود که در زمان انوشیروان به عنوان پیشکش به دربار او هدیه داده شد . انوشیروان هم از آنجایی که مانند تمام ایرانیان دلش نمی خواست از ملتهای دیگر عقب بیفتد به درباریان دستور می دهد بازی ای اختراع کنند تا متقابلن بعنوان تحفه به دربار پادشاه هند فرستاده شود و اینجا بود که تخته نرد توسط بزرگمهر اختراع می شود .خود بازی تخته نرد و بالاخص اصطلاح نرد عشق باختن هم فلسفه ای عمیق دارد که در اینجا می توانید راجع به اش بدانید .

.

بچه که بودم تخته نرد بازی کردن پدر و مادرم برایم عجیب و انگار سحر آمیز بود . هیچ از چیدن و حرکت مهره ها سر در نمی آوردم . شاید همین حس باعث شد که بعدها هر چقدر هم که برایم نحوه بازی را توضیح می دادند یاد نگیرم . یعنی فکر می کردم سخت تر از آنی است که من بتوانم بازی کنم .

تا اینکه زد و خواهرک بزرگ شد و از آنجایی که ضریب هوشی اش بسیار بالاتر از من است بازی را یاد گرفت و باز از آنجایی که خداوند صبر ایوب را به این طفلک عطا نموده است ( وگرنه چطور می توانست خواهری مثل من را تحمل کند ! ) ،چند روز پیش با شکیبایی تمام نشست و بالاخره این بازی را به من آموخت . حالا آنقدر پیشرفت کرده ام که حریف قدر می طلبم برای شکست دادنم !

.

خ.ن.چقدر خوب است که تو آنقدر بزرگ شده باشی که بتوانی برای مادرت جوکهای بالای 18 تعریف کنی و نترسی از اینکه بعضی کلمات از دهانت خارج شود و با خودت فکر کنی: خوب بالاخره ما هم بزرگ شدیم !!!

.

چ.ن. می بینی ؟ از اینجا شروع می شود که من می خواهم زندگی تو را کند و کاو کنم و تو فکر مرا ...

/ 36 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پدرو

عادله جان از آنجا که ما خرپيسک گرفتيم از بس از بيکاری خوابيديم پايه ی هر نوع بازی و سرگرمی هستيم...تخته نرد نميدونم منچ رو اما استادم!

محمد

منظورم اون قسمت +18 بود بعدش آماده شنیدن داستان کل‌علی هستیم!

امير

تنها ستاره ی خيالی من تو را در کدامين شب بجويم وقتی که هر شب بی تو بودن را به وسعت گريه در مي یابم

شهرام

عادله جان من هم در بازی شطرنج به همان اندازه استادم که تو در تخته نرد و اگر موافق باشی با استفاده از این دو تخصص یه شرکت سهامی راه بندازیم و کاسبی کنیم. سودش هم پنجاه پنجاه. فعلا تو ایران هرکی هرکیه و هر کاری راه بندازی اگه بگیره نونت تو روغنه.

شهرام

توضیح تکمیلی: کنار شرکت سهامی یه رستوران هم بزنیم. من دوغ بلدم درست کنم.

من دویست بار سعی کردم تخته نرد را یاد بگیرم نشد! شطرنج را درعرض نیم ساعت وبیشتر بازی های ورق رو درکمتر از پنج دقیق! حکایت تخته نرد حکایت غریبیه برام! اما خوبه که یاد نگرفتم اعتیاد بدی داره!!!

محمدرضا

سلام دوست جان. ببخشيد که دير اومدم. اين مدته خيلی گرفتار بودم. منم تخته بلدم اما را به راه سوتی ميدم...خلاصه موقع بازی خيلی بايد بهم آبانش داد. و اینکه بالاخره به روز شدم

آتوسا

خوب حالا که ياد گرفتی و بازی کردی حتما اولين دستو مارس شدی نه ؟