کشف هیجان انگیزی کرده ام که باید به نام خودم ثبتش کنم . و آن اینکه :

آدمهایی که از نظر ظاهر به هم شبیهند ، از نظر خصوصیات اخلاقی هم به یکدیگر شباهت دارند . می گویید نه . بروید و در رفتار آنهایی که قیافه شان مانند هم است دقت کنید . مطمئنن متوجه خواهید شد که یکسری از کارها و خلقیاتشان درست مثل همدیگر است . مثل حالت نگاه کردن ، حرف زدن ، راه رفتن و حتی طرز تفکر .

فقط یک نکته هست که هنوز نفهمیدم و آن اینکه آیا یک شکل ظاهری خاص ، طرز رفتار خاصی را باعث می شود و یا اینکه علت در وجود کروموزومهای یکسان است که خصوصیات اخلاقی مشابهی را  باعث می شوند ؟ باید دامنه تحقیقاتم را گسترده تر کنم تا پی به این نکته ببرم .

.

نکته مهم دیگری که امروز به آن فکر می کردم این بود که بزرگ شدن عجیب فرایند بغرنج و زجر آوری بود . به خاطر بیاورید وقتی بچه بودید چند بار در جواب سوالهایتان با من و من والدینتان روبرو شدید و در نهایت این جمله کلیشه ای را شنیدید که : وقتی بزرگ بشی خودت می فهمی ؟!

تا زنده هستم فراموش نخواهم کرد که در 4 یا 5 سالگی از مادرم پرسیدم چرا وقتی یک زن و مرد با هم عروسی می کنند بچه دار می شوند در حالیکه قبل از آن نه ؟ مادر عزیز فرمودند ( البته بعد از کلی این پا و آن پا کردن و فکر کردن ! ) : خوب وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند دعا میکنند و از خدا می خواهند که به آنها بچه بدهد ؟!!!

ولی نمی دانم چرا در ذهن کوچک من نمی گنجید که چرا یک زن به تنهایی نمی تواند دعا کند و از خدا بچه بخواهد ؟ و چند سال طول کشید تا بالاخره از حرفهای دوستانم و خصوصن دختر عمه ام که همسن خودم بود و همیشه اطلاعات تازه مان را من باب این گونه مسائل در اختیار هم می گذاشتیم ،کم کم فهمیدم که جریان چیست ؟

حالا عسل همان دختر خاله فسقلی ام در سه سالگی دچار این بحران شده است و مدام از مادرش راجع به تفاوتهای خودش و پسرها می پرسد . و من به این فکر می کنم که بعد از شنیدن جوابهای مادرش آیا قانع می شود یا نه ؟

.

پ.ن.جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دختر یمنی را اینجا ببینید !

/ 30 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دخترارديبهشتی

راستی من وبلاگتو يهويی خوندم حالا برا هر پستی يه چيزی مياد به ذهنم منم عاشق ژان کريستف بودم و هستم و منم هيچ وقت نتونستم دوباره بخونمش. حتی خريدمش اما نخوندم...

چهار ستاره مانده به صبح

غصه نخور! اونم مثل ما بزرگ مي شه ياد مي گيره

آناهيتا

در مورد کشفت بايد بگم منم موافقم يک نمونه ی بارزش تو و پريسا.قیافه هاتون یکم شبیه و اخلاقتون(البته بزار نگم کدومشون!!)مو نمی زنه با هم در مورد سوالها هم که واقعن برا خودم متاسفم چون زیر ۱۴ سالگی اصلن یک سوال فیزیولوژیکی یا جنسی برام پیش نیومد!!! در مورد عسل هم اون کنجکاو نشه و سوال نپرسه پس کی بپرسه نیم وجبی من و تو رو می زاره تو جیب کوچیکه بغلش

عادله

دختر دايی عزيز عاجزانه ازت می خوام بذاری همين دو مثقال آبرويی که توی وبلاگستان برای خودم جمع کردم بمونه و به باد نديش . علی الخصوص در مورد شباهتهای خودم و پريسا !

فريبا

ای وااای پس اخلاقای من مثل مرلين مونرو ِ؟

نمی دونم

اگه يه دختر بچه ی ۴-۵ ساله همين سوالو ازت بپرسه تو چی جواب ميدی؟

امير

شما در طفوليت عجب سوالات بی ناموسی میپرسيديد از والدين محترم

ترانه

سلام. خوب شاید برای بعضی از خصوصیات اخلاقی و ظاهری ژنهای مشترکی وجود داشته باشه. همون قضیه تیپهای شخصیتی.... پسر من هم همیشه از من میپرسید. بعد دیگه یک مدتی نپرسید. بعد یک روز از مدرسه اومد گفت"مامان من تو مدرسه از معلم یاد گرفتم بچه از کجا میاد میخوای بهت یاد بدم؟!!!

عاطفه

برای منم پيش اومده که فکر کنم چرا اخلاق ادمهای شبيه هم مثل همه. خوب همون مبحث قيافه شناسيه ديگه لابد. تو خوبی؛؟