گاهی وقتها غذا خوردن مایه عذاب است . مثلن تصور کنید در یک مهمانی با کلاس برایتان شربت می آورند . بیهوا شربت را با نی می خوری و بعد همینطور که پایت را انداختی روی هم و ژست گرفته ای شربت به آخر می رسد و صدای ناجوری از نی در می آید . یا در همان مهمانی باکلاس چای آورده اند . در حالیکه همه ساکتند ، یک قلپ می خوری و چای همانطور که از مری ات سرازیر می شود صدایی شبیه پایین رفتن آب از لوله فاضلاب می دهد و تو سرخ و سفید می شوی .

از خوردن پیتزا هم در جمعهای رسمی و در کافی شاپ خوشم نمی آید . یا پنیر آنقدر کش می آید که نمی دانی چطور قطعش کنی یا مواد روی پیتزا مدام می افتد روی لباست . این رستورانهایی که کباب بختیاری را با سیخ می آورند سر میز هم روی اعصابند .

اصولن غذا خوردن ما ایرانیها آداب خاصی ندارد . یاد نمی گیریم که چطور از کارد برای خوردن غذا استفاده کنیم . جایی خواندم اروپاییها هفت هشت نوع چنگال دارند برای خوردن چیزهای مختلف . ولی ما با همان یک قاشق و چنگال سر و تهش را هم می آوریم !

گاهی هم کسی که کنارت نشسته است با خوردنش حالت را بهم می زند . سوپ را هورت می کشد ، یا با دهان پر از غذا جوک تعریف می کند و غذای داخل دهانش را نثار صورتتان می کند . غذا هم که تمام میشود خدا به خیر کند با انگشت یا خلال دندان می افتد به جان دندانها آنهم در ملا عام ! بعضی هم که گلاب به رویتان هوای معده شان را با سر و صدا خارج می کنند و ...

/ 22 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آشيانه

يادش بخير بابا بزرگامون با دست غذا ميخوردن آخر مهمونی هم با آب پاش و لگن سر سفره دستاشونو می شستن.چه حالی ميکردن سخت نگير

امير

بايد اسم اين پستت رو ميذاشتی در مذمت غذا خوردن

گلناز

کلاً در مهمونی غذا کوفت ميشه.فکر کن جوجه کباب با استخوان رو چه جوری بايد با کارد و چنگال بخوری؟ نخوری بهتره ديگه. اين يعنی کوفت شدن. يا مثلاً مهمون بغل دستيت داره خيار ميخوره٬بوش هم پيچيده تو بينی ات٬دلت می خواد ولی فکر ميکنی خوردن خيار چه سر و صدايی داره.نخوری بهتره. اين يعنی کوفت شدن.

جامه دران

می بينم که به غذاخوردن ملت گير ميدي ! خدائيش تو اين مطلب من رو خوندی؟!!

جامه دران

راستی تو چرا شوهر نمی کنی؟!

شهرام

عادله جان. بهترین کار اینه که خودت آشپزی یاد بگیری و غذایت را خودت بپزی و خودت بخوری. چرا زنهای ایرونی اینقدر روی این چیزها حساس اند؟

محمد

اين غذا خوردن برای منهم يه جورائی مهم هستش اگه يادت باشه يه پست نوشتم که غذا خوردن افراد نشان دهنده شخصيتشان است. راجب چند نوع چاقو اگر روزی حوصله داشته باشم کاربرد هر کدام را مينويسم. که کدام مال ژنير و کره است کدام مال اردور و .... پنير اضافه کش آمدنی پيتزا يا سس اضافه برگر را مجسم کن وقتی ميخواهی با يه خروار سيبيل پشت لب. بعضی از اوقات کلافه کننده هستش. پاينده باشيد. پ.ن.۱ حالا فهميدم چرا ۱۰۰ گرم تا هفتاد کيلو کم داری پ.ن.۲. در جواب دوستان که امیدوار بودند این عادله روزی شوهر گیر بیاورد بايد عرض کنم کدوم آدم بيچاره ای حاضر هستش بياد يه آدم غر غرو هفتاد کيلوئی که آهنگ مورد علاقه اش جواد يساری هست رو بگيره؟

خرمگس

من اصلاً از این تشریفات خوشم نمیاد!

lachin

حالا نمي شد اينقدر كلاس نزاري؟